___Chci zemřít svou vlastní smrtí. ____________________________________________

Vybíjení psů v Číně

3. března 2007 v 13:17 |  PeTA
Více než 50 000 psů bylo zabito během několika dnů v předchozích týdnech v Číně, v oblasti Mouding County. Toto vybíjení má být řešením na vypuknutí vztekliny. V Číně následkem vztekliny zemřelo několik lidí, včetně čtyřleté holčičky.

Bohužel, jiná místní oblast připravuje kvůli vzteklině další kontroverzní hromadné vybíjení psů. V této východní provincii Shandong úřady udávají, že následkem vztekliny zemřelo 16 lidí. Úřady chystají likvidaci psů v pěti kilometrovém radiusu se 16 vesnicemi, kde byla vzteklina zjištěna. To může znamenat, že až 500 000 psů je v ohrožení. Světová organizace pro ochranu zvířat (World Society for the Protection of Animals - WSPA) již kontaktovala čínskou vládu a vyjádřila svůj protest. Kromě jiného WSPA vládu také žádá, aby místo vybíjení zavedla humánní kontrolu vztekliny podle WHO (World Health Organization - Světová zdravotnická organizace). Zástupce WSPA bude s vládními úředníky jednat na místě.

Vzteklina je globální problém

Podle WHO je vzteklina problémem pro většinu oblastí na planetě. V Asii je nejvyšší počet lidských úmrtí. V oblastech, ve kterých se úspěšně redukují počty lidských obětí je zavedena celoplošná vakcinace s podporou vlády a místních orgánů.

Hromadné vybíjení je neefektivní

Nevybíravé zabíjení desítek tisíc psů je neefektivní a je kruté. Experti na vzteklinu WHO uvádí: "Destrukce psů je pro kontrolu vztekliny neefektivní". A co hůř, BBC uvádí, že asi 4 000 ze zabitých psů bylo vakcinovaných. Tento typ zpátečnického řešení podryje budoucí možnou účast společnosti na případné vládní vakcinační kampani.

Kruté zabíjení musí být ukončeno

Podle BBC byli někteří psi odebrání přímo jejich majitelům a před nimi ubiti k smrti, jiní byli svými majiteli zabiti elektrickým proudem nebo otráveni, aby je nečekalo ubití. WSPA žádá ukončení krutého a neefektivního masového zabíjení psů jako reakce na vypuknutí vztekliny u lidí. Místo toho by měl následovat úspěšný model redukce a eliminace vztekliny. WSPA přitom nyní podporuje několik takovýchto projektů např. v Sierra Leone, Zanzibaru, Indii, na Srí Lance. Projekty jsou kombinací hromadné vakcinace a humánní kontroly populace psů. Takto je možné humánně předcházet vzteklině a ještě mít růst populace psů pod kontrolou. WSPA významně pomohla posílení humánní kontroly populace psů v ČR v devadesátých letech minulého století.

IPA - International organization for Animal Protection na svých www stránkách www.oipa.org/appelli/abandonment_china.htm vybízí k podepsání petice/dopisu a přináší další emailové adresy na Čínské instituce, kam je možno poslat protest.

Informace podle www.wspa.org.uk. Zde také informace o humánní kontrole růstu populace psů (stray dog control)

Kontakt na velvyslanectví Číny v ČR:

Velvyslanectvi Čínské lidové republiky
paní Huo Yuzhen
Pelléova 71/18
Praha 6, 160 00
tel.: 233 028 800
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Joo je super!!!
Ujde to..
Hrozný..

Komentáře

1 kachenkaa kachenkaa | Web | 3. března 2007 v 19:53 | Reagovat

máš u mne diplom za bleskajdu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama