___Chci zemřít svou vlastní smrtí. ____________________________________________

Březen 2007

super blog..:)

24. března 2007 v 20:51 Spřátelené blogísky..:)
supel blog..:)
tak upa super blog..:) určo se jukněte

sebeubližování 2

17. března 2007 v 17:23 Sebeubližování
Sebepoškozování není nic, o čem by lidé příliš hovořili, ale to, že postihuje 2 - 3 miliony Američanů značí o závažném problému. Týká se zejména žen a dívek ve věku 13 - 30 let, ale ubližovat si může kdokoli bez ohledu na pohlaví, věk či finanční situaci.

Lidé, kteří si ubližují, si obvykle nepřejí umřít. Působí si zranění úmyslně, jakýmkoli způsobem, obvykle v reakci na stres nebo trauma, ale ne s cílem se zabít (to neznamená, že se myšlenky na sebevraždu obecně neobjevují, spíše naopak).
Některá zranění mohou být účelně způsobena kvůli pozdějším jizvám, které jsou trvalé. Toto je známo jako "syndrom záměrného sebepoškozování" Tomuto problému ani profesionálové zcela nerozumí. Zdá se jim to být nejčastějším jevem mezi lidmi, kteří byli obtěžováni nebo sexuálně zneužíváni v dětství či pocházejí z neharmonických rodin. V jakékoli situaci se sebepoškozování zdá být účinným vyjadřovacím mechanismem anebo "řešením".
Sebepoškozující užívá ublížení si jako prostředek uklidnění, kontroly, anebo procítění čehokoli. Sebeublížení ovšem není "zdravým" a "správným" vyjadřovacím mechanismem - je to sebezničující zvyk, který ukazuje, že se druhý člověk ocitá v temnotě, složité duševní situaci anebo osobním problému.
pozn.-jen chci říct,že kdo to neprožívá...nikdy sebepoškozování úplně nepochopí...

zlé pocity..

11. března 2007 v 19:39 | pupy:) |  Pupy básničky a příběhy..:)
Zlé pocity nejdou vyjádřit lehko
Je to jak rozpálené peklo.
Jen kdyby to šlo vážně lehce
Nebylo by na zemi takhle těžce.
Můžu věřit jen jedné kámoše
Věrné ostré žiletce.

Pocity

11. března 2007 v 19:38 | pupinka..:) |  Pupy básničky a příběhy..:)
Nikde už nic není
Stále hledám ale nic nenacházím
Všude kolem mě je jen samé
Zlo
Temnota
Strach
Bezradnost
A touha udělat zase něco co mě na chvíli zachrání
Ucítit tu studenou věc zase v ruce
Jak mi pomáhá od temných chvil
Zarývá se mi do kůže
Touha ucítit jak mi po těle stéká teplá krev
A přitom mi běhá mráz po zádech
Je to nádherný osvobozující pocit
Žiletku chci cítit v ruce
Pořád volám pomoc prosím
Nikdo mě neslyší
Kolem mě jsou lidi ale já se jich bojím i rodina ale uvnitř jsem stále sama
Mám strach že už to nikdy neskončí…

další bloček...:)

9. března 2007 v 18:22 Spřátelené blogísky..:)
click
tak další suppa blog..;) určo se mrkněte..:)

Testování na zvířatech

4. března 2007 v 12:07 PeTA
Firmy které testují na zvířatech:
Nivea
Labello
Colgate
Palmolive
Rimmel
Adidas
Sunsilk
Timotei
Dove
L'Oréal
Wella

A způsobují TOHLE!!!!!


zase chudák psy

4. března 2007 v 11:57 PeTA
Mají prázdný pohled, tuší, jaký osud jim ruka řezníka v nejbližších okamžicích připraví. V Číně platí psí maso za nejlepší pochoutku, při procházce tamními městy nelze nenarazit na čerstvě vyuzená těla zvířat, ke kterým se v jiných koutech světa lidé chovají lépe než k vlastním dětem. Na přání je také před vámi popraví a osmaží autogenem!
Při pohledu na bílá, oholená těla psů se člověku zvedne žaludek. Podobně špatně je zbytku celého světa, ovšem s kulinářskou situací v Číně je každý boj marný.
Je to, jako kdybyste vzali malému dítěti čokoládu, Číňané bez své pochoutky prostě nebudou. Lékaři nepřestávají upozorňovat na nebezpečí, které se za konzumací neobvyklého pokrmu skrývá. Většina psů na čínských tržištích pochází z ulice, jsou nakaženi mnoha infekcemi, které mohou být člověku nebezpečné.
Také milovníci a ochránci zvířat bijí na poplach - je morální zabíjet zvířata s tak lidským pohledem? Thajští či tibetští taoisté a buddhisté věří, že ve psech a kočkách se skrývá reinkarnovaná lidská duše. Pro obyvatele nejlidnatějšího státu světa jsou však tito domácí mazlíčci jenom kusem masa.

Cirkusy

4. března 2007 v 11:55 PeTA
Cirkusová zvířata jsou zbavená všeho, co dělá život životem! Pro žádného návštěvníka cirkusu by pochopitelně nebylo nijak příjemné připustit si myšlenku, že ohromující a barevná podívaná v cirkusu zastírá fakt, že všechna zvířata v cirkusu jsou nedobrovolní zajatci, kteří v zájmu vlastního přežití pouze mechanicky opakují naučený výstup.
Každý tvor je zrozen jako svobodná bytost. Stejně jako lidem, ani zvířatům nestačí ke spokojenosti pouhý dostatek potravy. Všechny živé organismy se po tisíce a milióny let přizpůsobovaly svému životnímu prostředí, a proto jejich násilné věznění nemůže být nic jiného než celoživotní stres a utrpení. Zvířata v cirkusech jsou navíc nucena k nepřirozeným výkonům, často velmi brutálními metodami. Majitelé cirkusů se zvířaty a cvičitelé pochopitelně popírají užívání jakýchkoliv surových metod.

Drezůra

Vábením a lákáním na potravu nelze přimět například medvěda k tomu, aby jezdil na motorce. Nejde-li to po dobrém, předcházejí podobným, zdánlivě obdivuhodným nebo zábavným kouskům celé měsíce drezůry.
Drezůra je nucení zvířete k nepřirozeným úkonům, které mnohdy překračují jeho síly a schopnosti. Vyjímkou při ní není používání takových pomůcek, jako jsou vidle, biče, bodce, elektrické obušky, plameny pochodní, obojky s hřeby do vnitř; nebo praktik jako bití a trápení hladem nebo žízní. Cvičitelé neváhají použít jakoukoliv metodu, jenom aby se dostavil výsledek... Časté je i ovládání zvířat pomocí drog a sedativ. Zvířata jsou pak malátnější a snáze manipulovatelná. Kvůli snížení rizika pro krotitele jsou šelmám mnohdy vybíjeny zuby a stříhány drápy. Celé číslo, které je pak publiku předváděno znamená pro zvíře soubor vynucených, nepříjemných, a nepřirozených pohybů. To vede k degradaci zvířete, a ve spojení s drezůrou trpí zvířata neustále strachem.
Zde je několik příkladů "etické" drezůry:
Medvědi - oblíbené panáčkování a tancování se vynucuje přikládáním rozpálených destiček na chodidla medvědů!
Opice - často publikum tleská různě oblečeným opičkám, které musejí často dělat nesmyslné kousky. Potlesk a hluk je pro opice stresující.
Tygři - není třeba si představovat metody, kterými se tyto šelmy, které se bojí ohně donucují proskakovat skrze hořící kruh.
Sloni - dělají nebezpečné stojky, všichni známe kulaté podstavce, které se používají proto, protože strach z pádu nebo zranění brání se slonům hnout z místa. Téměř v každém cirkusu je možné vidět na tělech slonů dvě výrazné skvrny, kterými se označují citlivá místa sloního těla, do kterých se zabodávají "sloní háky" - brutální nástroj, kterým cvičitel ovládá slona. Sloní kůže je přitom velmi citlivá na jakýkoliv - i lehký dotyk!

Násilí a strach...

O nedobrovolnosti vykonávání požadovaných úkonů svědčí biče, náhubky, klece a řetězy. Drezér například zná, nebo má označená místa na tělech zvířat, kde jsou jejich zvláště citlivé zóny. Úderem, nebo bodnutím do těchto míst je zvíře nuceno a ovládáno. Krotitel neustále zvířeti demonstruje svoji fyzickou a psychickou převahu a způsobuje mu tak stres. Stresovaná adeprimovaná zvířata, která neznají více než klec a drezůru, trpí duševními poruchami. Zejména u slonů a medvědů můžeme pozorovat nejrůznější typy zoochóz - mentálních postižení zvířat. Ty se projevují buď naprostou apatií, přešlapováním, nebo kýváním hlavou, ale také náhlou agresivitou, která může být nebezpečná i pro diváky, zejména pro důvěřivé děti. To především proto, že pro snažší manipulaci jsou zvířata držena maximálně bez možnosti pohybu a navíc pod neustálým psychickým tlakem. Tím, že se pak zvíře ocitne v prostornější manéži, projeví se jeho touha po svobodném pohybu a může dojít (a již mnohokrát došlo, zejména u slonů a medvědů) k nezvládnutelnému výbuchu agresivity zvířete. Rovněž hlasitá hudba, ostrá světla, pachy a potlesk publika zvyšuje u plachých zvířat pocity úzkosti a ohrožení.

Řetězy a klec...

Většinu života tráví zvířata v těsných klecích, čímž jsou omezeny jejich instiktivní potřeby, jako běhání, šplhání, hrabání, lov a podobně. Například tygr, oblíbená cirkusová šelma, má v přírodě své teritorium okolo 70km2 a během svého života přejde vzdálenost 2.000 km. V cirkuse má k dispozici klec o velikosti osmi až deseti metrů čtverečních, přičemž někdy se v takové kleci tísní zvířat i více. Slon, žijící v přírodě, ujde denně vzdálenost dvou mil, zatímco v cirkuse tráví většinu svého života připoután na řetězech, kolébající se ze strany na stranu. Většina zvířat je úmístěna v naprosto nevyhovujících prostorách, zvířata jsou vystavena hluku, průvanu, vlhku, slunci, nebo naopak přímému mrazu bez možnosti vyhledat přirozený úkryt. Jedinými okamžiky pro opuštění klece jsou chvíle drezůzy, nebo vystoupení v manéži.

Pro zvířata cirkus zábavný není!

Závěr


Co nám udělali??

4. března 2007 v 11:46 PeTA
To co vyhubí zvířata sou lidi!!!Jen kvůli "zázračnejm" krémům,make-upu,šamponům,gelům,šminkám,deodorantům a podobně...
Mno kdo by nechtěl vypadat tak "krásně" uměle že??
Rostomilá opička že?
Líbí se ti i tahle??!!
CO NÁM ZVÍŘATA PROVEDLY??CO???ZA CO JIM TOHLE LIDI PROVÁDĚJ??

Testování

4. března 2007 v 11:39 PeTA
Kdyby byla kosmetika testována na lidech... Podívejte, jak by to dopadlo.... Moc hezký pohled to není, ale ty zvířátka dopadají hůř a žádné z těch laboratoří nikdy neuvidí sluníčko, nikdy se neproběhne venku po louce... všechny v laboratořích zemřou...

Týrání koní

4. března 2007 v 11:36 PeTA
Tak toto nejsou ani kočky, ani psi, ale koně!! Koně, který ale většina zná z té jiné stránky, a o tuto se nezajímá. Podívejte se na ty obrázky.... A pak se podívejte na koňskej salám....Mno...?

1.Petice

4. března 2007 v 11:23 PeTA
Petice za Obecnou deklaraci OSN o ochraně zvířat
V roce 2007 dojde k zajímavé a převratné události - Spojeným národům bude předložena Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat, která bude obdobou Všeobecné deklarace lidských práv. A Česká republika je tentokráte v čele - spolu s Kostarikou, Keňou, Indií a Filipínami stála na počátku této iniciativy, ke které se připojilo 300 organizací z 110 zemí světa. Připojte se i Vy k této jedinečné události. Buďte při tom, podepište petici!
Zemi obývá stále mnohem více zvířat než lidí, a ačkoli osud naprosté většiny z nich leží v lidských rukou, nedostalo se jim zatím žádné všeobecné ochrany, která by uznala jejich právo na život bez bolesti a utrpení. Lidstvo, které by bez pomoci zvířat civilizaci nikdy nevytvořilo, je na nich přitom stále závislé. Zvířata jsou na nás závislá též.
Miliarda bezprizorních koček a psů se potuluje světem trápena hladem a nemocemi, protože je nezodpovědní majitelé nechali napospas. 4 miliardy savců a 55 miliard kusů drůbeže chováme v intenzivním zemědělství a za cenu levného masa, mléka a vajec platí zvířata životem ve zbytečně otřesných podmínkách. Volně žijící zvířata zase doplácejí na výnosný obchod a pašování, protože ohrožené druhy vynášejí téměř tolik peněz jako zbraně nebo drogy…
Obecná deklarace OSN o ochraně zvířat nezaručí dobrý život všem zvířatům, tak jako - bohužel - Všeobecná deklarace lidských práv nezaručí svobodu všem lidem. Je ale základním, velmi důležitým počátečním gestem. Vždyť zvířata jsou součástí života všech lidí na Zemi - i když si to třeba ani neuvědomujeme. Jsou naší potravou i oděvem, často i dopravním prostředkem, v neposlední řadě věrným společníkem.
Aby byla deklarace předložena OSN, musí ji podpořit deset miliónů lidí. Podepsáním petice se tedy můžete zúčastnit historického okamžiku a svým hlasem přispět k jejímu přijetí.
Petici iniciuje jedna z největších světových organizaci na ochranu zvířat WSPA, jejíž ředitel Peter Davis řekl׃ "Tato petice je první a největší celosvětovou iniciativou v ochraně zvířat vůbec. Je zásadním historickým milníkem v našem úsilí vybudovat svět bez násilí a krutosti páchané na zvířatech. To, v jakých podmínkách zvířata žijí, se týká nás všech - kvalita života zvířat je úzce propojena se zdravím lidí, s rozvojem společnosti a trvale udržitelným rozvojem."
Podpořte organizaci WSPA v tomto moudrém úsilí i Vy.

Projecty

3. března 2007 v 13:28 PeTA
Mno jinak bych chtěla říct..jak je tu článek o těch kuřatech..já sem byla teď týden na praxi na kachní farmě..mno..taky strašný..:( je jich tisíce v jedný místnosti...sem je chodila krmit..a bylo fakt strašný vidět ty co leželi na zemi mrtvý..a ostatní jen tak přes ně běhali..:( bo tam byli třeba co se už moc nemohli hejbat..ale ostatní přes ně běhali..strkali do nich..a prostě ty lidi je tam jen tak nechali..nepomohli..odnášeli je až pak až umřeli..:( a pak když se vyklubali..tak sem jim pomáhala..mno..a taky..je vyndali a prostě teď ty zdravý vyndali..a ostatní sme museli házet do pytlů..s etě s vajčky kde už třeba koukali zobáčky..:( je to strašně krutý..ale řekla bych že to i pro některý bylo vysbození..by se trápili mezi ostatními..by je jen ušlapali..sem si přivezla 5kachňat že bych je zachránila..ale bohužel..žijou už jen 3..:( jedno asi nezvládlo řevoz a ňák promrzlo..a to jedno mělo něco s páteří..a tak sme ho museli zabít..:( ale ty 3sou v poho..a je vidět že sou šťastný..:)

Kuřata chovaná pro maso

Chov masných kuřat (tzv. brojlerů) patří k těm oblastem zemědělství, kde dochází k největšímu utrpení zvířat. Miliardy zvířat jsou každoročně chovány nevhodným způsobem v nevyhovujících podmínkách. Institut Nadace na ochranu zvířat, o.p.s. zahájil kampaň "Pomozme kuřeti" aneb KUŘE ještě ŽIJE?!, která je součástí celoevropské kampaně za zlepšení chovu kuřat chovaných pro maso.

Lidé a psi ve městě

Nadace na ochranu zvířat se snaží o zlepšení vztahu mezi psy a lidmi ve městě a o zlepšení a zpříjemnění vzájemného soužití. Projekt LIDÉ A PSI VE MĚSTĚ, na který přispěl Magistrát hlavního města Prahy, zahrnuje několik aktivit, které by měly přispět k výchově k odpovědnému vlastnictví psů a působit na pejskařskou i nepejskařskou veřejnost.
Součástí projektu je vydání informačního letáku a rozsáhlejší vzdělávací brožury, pravidelná poradna pro budoucí i současné majitele psů (1x měsíčně) a výhledově i další aktivity. Více informací najdete v článku Projekt Psi a lidé ve městě.

Exotická zvířata

Prodej a chov exotických zvířat jako domácích mazlíčků představuje z hlediska welfare zvířat velký problém. Chov těchto zvířat se zejména v posledních letech stal velkou módou. Exotická zvířata jsou však často velmi náročná na podmínky, ve kterých mají být chována. A lidé kteří se rozhodnou tato zvířata chovat, často nemají o potřebách těchto zvířat dostatečné znalosti. V důsledku pak vždy trpí zvířata.
Zajímali jsme se proto, v jakých podmínkách žijí zvířata prodávaná ve zverimexech a jaké znalosti o jejich potřebách prodavači mají. Díky podpoře britské organizace na ochranu zvířat RSPCA jsme v roce 2005-2006 provedli roční průzkum obchodů se zvířaty v rámci celé republiky. Ptali jsme se jako zákazníci, neboť nás zajímalo především to, jaké informace je prodavač schopen poskytnout kupujícímu. Zprávu z tohoto průzkumu uveřejníme během pár dní.
V tomto roce projekt pokračuje osvětovou a informační kampaní, jejíž součástí bude i snaha o změnu stávající legislativy.

Vybíjení psů v Číně

3. března 2007 v 13:17 PeTA
Více než 50 000 psů bylo zabito během několika dnů v předchozích týdnech v Číně, v oblasti Mouding County. Toto vybíjení má být řešením na vypuknutí vztekliny. V Číně následkem vztekliny zemřelo několik lidí, včetně čtyřleté holčičky.

Bohužel, jiná místní oblast připravuje kvůli vzteklině další kontroverzní hromadné vybíjení psů. V této východní provincii Shandong úřady udávají, že následkem vztekliny zemřelo 16 lidí. Úřady chystají likvidaci psů v pěti kilometrovém radiusu se 16 vesnicemi, kde byla vzteklina zjištěna. To může znamenat, že až 500 000 psů je v ohrožení. Světová organizace pro ochranu zvířat (World Society for the Protection of Animals - WSPA) již kontaktovala čínskou vládu a vyjádřila svůj protest. Kromě jiného WSPA vládu také žádá, aby místo vybíjení zavedla humánní kontrolu vztekliny podle WHO (World Health Organization - Světová zdravotnická organizace). Zástupce WSPA bude s vládními úředníky jednat na místě.

Vzteklina je globální problém

Podle WHO je vzteklina problémem pro většinu oblastí na planetě. V Asii je nejvyšší počet lidských úmrtí. V oblastech, ve kterých se úspěšně redukují počty lidských obětí je zavedena celoplošná vakcinace s podporou vlády a místních orgánů.

Hromadné vybíjení je neefektivní

Nevybíravé zabíjení desítek tisíc psů je neefektivní a je kruté. Experti na vzteklinu WHO uvádí: "Destrukce psů je pro kontrolu vztekliny neefektivní". A co hůř, BBC uvádí, že asi 4 000 ze zabitých psů bylo vakcinovaných. Tento typ zpátečnického řešení podryje budoucí možnou účast společnosti na případné vládní vakcinační kampani.

Kruté zabíjení musí být ukončeno

Podle BBC byli někteří psi odebrání přímo jejich majitelům a před nimi ubiti k smrti, jiní byli svými majiteli zabiti elektrickým proudem nebo otráveni, aby je nečekalo ubití. WSPA žádá ukončení krutého a neefektivního masového zabíjení psů jako reakce na vypuknutí vztekliny u lidí. Místo toho by měl následovat úspěšný model redukce a eliminace vztekliny. WSPA přitom nyní podporuje několik takovýchto projektů např. v Sierra Leone, Zanzibaru, Indii, na Srí Lance. Projekty jsou kombinací hromadné vakcinace a humánní kontroly populace psů. Takto je možné humánně předcházet vzteklině a ještě mít růst populace psů pod kontrolou. WSPA významně pomohla posílení humánní kontroly populace psů v ČR v devadesátých letech minulého století.

IPA - International organization for Animal Protection na svých www stránkách www.oipa.org/appelli/abandonment_china.htm vybízí k podepsání petice/dopisu a přináší další emailové adresy na Čínské instituce, kam je možno poslat protest.

Informace podle www.wspa.org.uk. Zde také informace o humánní kontrole růstu populace psů (stray dog control)

Kontakt na velvyslanectví Číny v ČR:

Velvyslanectvi Čínské lidové republiky
paní Huo Yuzhen
Pelléova 71/18
Praha 6, 160 00
tel.: 233 028 800

Záchranná akce v Krupé

3. března 2007 v 13:13 PeTA
Mno..bohužel sem sehnala jen fotky..ale řekla bych že i ty fotky řeknou o tom co se dělo..:(
Nechápu jak tohle může někdo dělat..:( je to fakt hnus..ale aspoň že ty co se povedlo zachránit se maj už určo dobře..:)


mno..:X

2. března 2007 v 20:22 PeTA
Tak podle mě tim že se někdo stane vegetariánem ničemu nepomůže..zvířata se budou vraždit stejně...a hlavně..těhle lidí je fakt málo co nejí maso..já třeba taky maso moc nemusim..ale to jen páč mi moc nechutná..taky sem dřív přemýšlela že bych takhle pomohla lidem..ale pak mi jeden člověk řek že tim stejně nikomu nepomůžu..a má pravdu..ale no..posuďte sami.:) tohle je jen můj názor..
1.Každý se nedokáže změnit přes noc, proto si zvolte své vlastní tempo pro přechod k vegetariánské stravě.
Vařit vegetariánsky je snadné a vegetariánská jídla jsou velmi chutná! Pro začátek si např. vyberte některé z vašich oblíbených jídel, je jedno zda je jednoduché nebo složité a nahraďte v něm maso vegetariánskými alternativami. Zelenina, luštěniny a obilniny vám při vaření nabízejí nevyčerpatelné možnosti. A můžete si také vybrat z širokého sortimentu hotových vegetariánských jídel.

2.Mnoho lidí okolo vás může mít mnoho předsudků proti vegetariánství. Nedejte se tím odradit, mějte vlastní názor.

3.Navštivte váš supermarket nebo prodejnu zdravé výživy - naleznete zde širokou nabídku vegetariánských jídel a surovin. Jistě najdete ke každému jídlu zdravou alternativu.

4.Kupte si seriozní kuchařku s vegetariánskými recepty. Jestliže rádi vaříte, oddejte se s radostí objevování nového fantastického světa vegetariánských chutí.(Vegetariánská Společnost nabízí ve svém internetovém obchodě celou řadu kvalitních vegetariánských kuchařských knih.)

5.Při nakupování potravin se ujistěte, že vejce pochází od volně chovaných slepic, sýry že jsou vhodné pro vegetariány a že ani ostatní jídla neobsahují skryté živočišné přísady. Není těžké to zjistit, ale jestliže máme pochyby, nebojte se zeptat. Na obalu musí být vypsáno složení jídla. Mnohá jídla jsou také označena nápisem "vhodné pro vegetariány" a nebo přímo logem naší společnosti. Na taková jídla se můžete zcela spolehnout.

6.Snažte se dozvědět o výživě co nejvíce. Každý potřebujeme vyváženou a výživnou stravu - to je pro naše zdraví nejdůležitější. A přitom nejde o nic složitého, stačí si osvojit několik základních pravidel. My vám v tom pomůžeme. Při správně sestavené a vyvážené vegetariánské stravě nebudete potřebovat vitamínové doplňky.

7.Staňte se členy Vegetariánské společnosti. Jsme zde proto, abychom vám pomáhali - naši experti jsou připraveni poskytnout vám všechny informace, které budete potřebovat. Odpovíme vám na vaše otázky a sami zjistíte, že být vegetariánem je snadné.

Alyssa Milano

2. března 2007 v 20:18 PeTA
Takže jak asi každý ví Alyssa je vegetarianka!Proto jí oslovila společnost PeTA aby zapozovala v šatek tvořených z listů květin.Zde jsou fotečky: